Griežiate dantimis, dantys atrodo nusidėvėję, nudilę, pakinta sąkandžio aukštis, girdite ūžesį, spengimą ausyse, traškesį žandikaulio ar smilkinių srityje, patiriate žandikaulio „užstrigimą“, turite sunkumų žiojantis, jaučiate išsižiojimo ribojimą ar skausmą žiojantis, jaučiate nepaaiškinamus galvos, kaklo, nugaros, žandikaulio skausmus. Spragtelėjęs žandikaulis yra dar vienas ženklas, kad galite turėti SAŽS sutrikimą. Jūsų žandikaulis neturi skleisti garsų – tai yra rimtas požymis, kad kažkas negerai.
Stomatogeninės priežastys – netaisyklingas sąkandis, prarasti dantys, nekokybiškai atliktas dantų plombavimas ar protezavimas.
Mechaninės priežastys – raumenų pertempimas (pvz. intensyviai dainuojant, šaukiant, žiovaujant ir pan., griežimas dantimis, stiprus dantų sukandimas streso, įtampos, dėmesingos veiklos įtakoje).
Neurologinės priežastys – nuolatinis stresas virtęs distresu, psichologinė įtampa.
Drąsiai kreipkitės jaučiant šiuos simptomus: nevalingas griežimas dantimis (Bruksizmas), žandikaulio sąnario traškėjimas, strigimas, kliuvimas, skausmas veido srityje, įtampa žandikaulio srityje, ribota žandikaulio judesių amplitudė, rijimo problemos, migreniniai, raumenų įtampos galvos skausmai, besikaitaliojantys „bėgiojantys“ neaiškios kilmės dantų skausmai, kaklo skausmai, ausies (-ų) ir aplinkinių audinių skausmai, garsai ausyse, sergant veidinio nervo neuropatija (Belo paralyžius), trišakio nervo uždegimu, esant netaisyklingam sąkandžiui.
Sergant smilkininio apatinio žandikaulio sąnario disfunkcija pacientui dažnai svaigsta galva, padidėja nerimas, gali sutrikti miegas, padidėti dirglumas, atsirasti depresijos požymių.
Nei simptomai, nei sutrikimai savaime paprastai nepraeina. Negydomi SAŽS sutrikimai gali turėti neigiamą įtaką visai burnos ertmei, sąkandžio patologijai, stuburo problemoms, kaklo ir pečių juostos raumenų disfunkcijai, visai bendrai fizinei ir psichinei sveikatai. Negydant, skausmas ir esami simptomai stiprėja, tampa lėtiniais ir gali tapti kritiniais: žandikaulio sąnario strigimas, negalėjimas tinkamai išsižioti, kramtyti maisto, nuolatinis skausmas ir diskomfortas.
Tinka, bet kokio amžiaus pacientams, susiduriantiems su Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario (SAŽS) disfunkcija.
Dažniausiai pacientą gydymui pas gydomojo masažo specialistą siunčia burnos chirurgai, gydytojai odontologai, gydytojai ortodontai, neurologai, bet pacientas gali ir tiesiogiai kreiptis į gydomojo masažo specialistą be siuntimo.
Jei jaučiate nuolatinį skausmą ar diskomfortą, laikas kreiptis į specialistą , kuris gali padėti diagnozuoti jūsų sutrikimo sunkumą ir rasti jums tinkančius sprendimus. SAŽS diagnozė dažnai pagrįsta paciento diskomforto aprašymu (anamneze) ir išsamiu ištyrimu. Šis tyrimas gali apimti fizinį įvertinimą, rentgeno tyrimus, kompiuterinę tomografiją ar magnetinio rezonanso tomografiją.
Gydymo trukmė priklauso nuo sutrikimo sunkumo. Svarbiausias gydymo tikslas yra išsiaiškinti ir įveikti patiriamus simptomus sukėlusias priežastis. Gydymo planas sudaromas kiekvienu atveju individualiai. Pradinis gydymo planas, vidutinio ar sunkesnio nei vidutinis, gydymo atveju: konsultacija, testavimo procedūra, 2 procedūros per savaitę, 2 savaites iš eilės, 2-3 procedūros po 1 procedūrą per savaitę, 1 procedūra per 2 savaites, palaikomasis gyd. rezultatas – 1 procedūra per mėnesį.
Gydomojo masažo procedūrai išankstinis paciento pasiruošimas nėra reikalingas, bet labai reikalingas puikus nusiteikimas gydymui, didelis noras ir kantrybė siekiant išgijimo.
Gydomojo masažo procedūra nėra skausminga, bet jei Jus vargina skausmas, tuomet per gyd. masažo procedūrą ir po jos skausmas tikrai bus mažesnis. Pacientas gyd. masažo metu patogiai guli ant ergonomiško, šildomo, vibruojančio masažo stalo, kabinete skamba raminanti, atpalaiduojanti muzika, o pati procedūra lėta, rami, nesukelianti nemalonių pojūčių arba juos mažinanti.
Kiekvienas klinikinis atvejis yra skirtingas, todėl darbas su kiekvienu pacientu yra individualus.
Jau po pirmo vizito galite pradėti jausti teigiamą gydymo poveikį.
Gyvenimas be tų simptomų, kuriuos turėjote ir kurie Jus vargino ir/ar jų kontrolė.
Jei SAŽS disfunkciją sukelia įtampa ir stresas, tuomet pilnas išgijimas ir jo palaikymas priklauso nuo paciento noro ir ūpo rezultatą palaikyti sveiku kasdieniu mocionu, miego higiena ir streso įtakos mažinimu.
Svarbu reguliariai tikrintis dantis, kad Jūsų gydytojas odontologas galėtų anksti pastebėti, bet kokias galimas sąkandžio ar žandikaulio problemas arba profilaktiškai kreipkitės į gydomojo masažo specialistą.
Grynaisiais arba mokėjimo kortelėmis („MasterCard“, „Visa“, „Maestro“)
Taip, klauskite el. paštu: nerijus@lazdauskas.lt